626 6000

Personalimuudatused Mitsubishi Motors Corporation´i juhatuses

18. mail 2016.a  andis Mitsubishi Motors Corporation teada juhatuse liikmete tagasiastumisest,  võttes sellega vastutuse Jaapanis müüdud  uute autode kütusekulu näitajate väärandmete esitamise eest.  Tagasi astuvad järgmised juhatuse liikmed:  president ja tegevjuht Tetsuro Aikawa ning asepresident Ryugo Nakao.

Jaapani põllumajandus, infrastruktuuri, transpordi ja turismiministeeriumi väljastatud raporti kohaselt on MMC poolt toodetud sõidukite kütusekulu näitajate võltsimine põhjustanud tohutut kahju nii klientidele kui osanikele ning seetõttu astuvad oma ametikohtadelt  tagasi juhatuse liikmed alates 24. juunist 2016 aastal, mil toimub MMC regulaarne aktsionäride koosolek. Firmajuhid ei olnud juhtumiga otse seotud, kuid tunnistavad, et tunnevad endal juhtunu pärast lasuvat täit vastutust.

Juhatuse koosolekul määratakse uued firma juhatuse eestkõnelejad ning nende nimed avaldatakse esimesel võimalusel. Mitsubishi on Jaapani kuues suurim autotootja, mis müüs möödunud aastal enam kui miljon autot.

Facebook